Já už se táááák těším! TO bude prostě NĚCO!

Já už se tááááák hodně moc těším. Úplně se tetelím nadšením a radostí jen při myšlence. To bude naprosto úžasné! V duchu létám na křídlech euforie a dětské radosti. Už ani nepamatuji, kdy jsem se na něco tak hodně, opravdově a z hloubky sebe těšila. I ten skřítek, který by chtěl varovat: „netěš se, ať to nepokazíš. Uklidni se, ať nejsi zklamaná“ jen zkusí šeptnout a nějak mu to nejde.

A co se tedy má dít? Nač se těším? Jedu na 3denní kurz Kolibové balanční techniky (KBT). Prostě chci to svoje cvičení s lidmi posunout zase o level dál.

Naprosto mi to zapadá do mého vnímání. Zatím o této technice KBT vím hodně málo, ale stačí. Jsou to zatím jen dílčí věty a informace, které se potřebují uskládat a propojit.

KBT by měla pomoci člověku od bolesti. A to tak, že si vlastně člověk pomůže sám. Ukážeme tělu, svalům a hlavně mozku, že může být v pohodě, že to vlastně zná a chytré tělo se pak samo navrátí do rovnováhy, do stavu, kdy je mu dobře. Jiný pohled na to, že já nutím své klienty vnímat své tělo, kde a jak pracují svaly, co se děje a poslouchat ho, kde má své limity a hranice.

A to, že tělo je moudré, vím.

Vždyť třeba u aloe říkám to samé: „pomůže tělu dostat se do rovnováhy, aby pak fungovalo samo tak, jak bylo vytvořené. Aloe prostě znovu obnoví vlastní mechanismy organismu“.

Základem KBT je myšlenka, že tělo, které musí neustále dorovnávat postavení páteře, hlavy, orgánů, se nemůže soustředit na další úkoly, třeba správné fungování imunitního systému.

Rovnováha, balance – to jen posouvá můj přístup, že střed těla a celková vyváženost těla jsou to nejdůležitější. A to nejen na tělesné úrovni, tedy cvičební a pohybové, ale i na psychické, orgánové, životní. KBT pracuje i s mozkem a tak se díky změnám na těle mohou rozhýbat i zaseklá místa v hlavě, staré programy a myšlenkové postoje.

Prostě vše souvisí se vším. To mi připomíná psychosomatiku, kterou u nás v Cekopu nabízíme. Já o ní sice vím jen hodně malinko, ale vím, že je to silné a mocné.

KBT je rychlá, tedy naprosto dokonalá pro ty, co chtějí všechno hned.

Sama lidem vysvětluji, že to větší bříško, bolavé koleno či záda nespravíme hned, že je nutná trpělivost a neumím říci, jak dlouho. Přesto však i já chci vše hned. Výsledek své práce, odpověď a vlastně i to uzdravení. Takže okamžitý pozitivní dojem, zlepšení, mě neskutečně láká.

Samozřejmě pak záleží na daném člověku, zda si změnu udrží, přijme a změní svoje návyky (pohybu, myšlení) nebo se časem vrátí zpět. Na úrovni těla umím pomoci třeba cvičením, ale i péčí o tělo a jeho podporou (přírodními doplňky, prevencí). Na úrovni myšlení pak odkážu na psychoterapii, se kterou mám osobní zkušenosti.

Při poslouchání či čtení o technice KBT mi hlava promítá lidi, kterým bych chtěla pomoci. Většinou jsou to moji klienti ze cvičení, kde nás jejich pohybové potíže brzdí či omezují při cvičení. Nejde mi o výkon v počtu opakování a náročnosti, ale to, že budou moci vnímat svoje tělo bez bolesti, v celém rozsahu. Bolest je většinou hodně omezuje a problémové místo je nejvýraznějším místem na těle.

Už to chci zažít. Jsem hodně moc zvědavá, co ucítím na vlastním těle. Jak se mi tělo narovná, třeba přestanou drobné bolístky (občas záda, pravý nárt, levé rameno). Nic, co by mě výrazně obtěžovalo, ale přesto čas od času upoutají moji pozornost. Za některými z nich vím, že jsou i psychické bloky a tak se budu pozorovat, co se bude dít. Vnímám sebe jako relativně zdravého jedince, ale i tady musí být pozorovatelný nějaký výsledek.

Ještě to neumím, ale už se fakt těším. Dokonce si již domlouvám první ovečky, na kterých to vyzkouším. Nejprve z okruhu známých, relativně zdravých lidí, ale pak hned na ty horší stavy. Snad nezjistím, že to pro ně není.

Kam se to ještě posune, co všechno se ještě spojí?

Už nyní mám takovou představu, jak to propojit se stávajícím cvičením a poradenstvím v oblasti zdraví a prevence. Jak to dopadne v reálu, budu vědět za pár dnů a ráda se o to podělím :-).

Bude můj posun více v rovině pracovní či osobní? Ani nevím, co si přeji víc. Oboje. Další impulz a propojení pro práci, zklidnění a posilnění v rovině osobní – vztahové.

Ale hlavní je, že vím, že to je ONO. Že tohle je to, co mě baví a žene dál. Kvůli čemu jsem ochotná vstát ráno před pátou, abych nasedla do vlaku, zaplatila dost velké peníze za 3denní kurz, oželela 3 dny se svým synkem, který je prvňáček a střídáme se o něho s tatínkem. Ano, to všechno mi za to stojí. A já to chci předat dál. Pomoc, radu a svoje nadšení.

Míša

Komentáře
  • Dech jako cesta k pevnému bříšku

    Pokud chcete vědět, jak si obyčejným dechem pomoci k pevnému bříšku, klikněte na tlačítko

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky