Podnikání a chytré cvičení – co mají společného?

Co má společného podnikání, online marketing a chytré funkční cvičení?

Došlo mi to dnes. STRATEGIE. O čem to píšu? Nepomátla jsem se?

Tak jako při dlouhodobém cvičení s trenérem či na pravidelné skupinové lekci je (či by měl být) jasný cíl, stav, kterého chceme dosáhnout, stejné je to v životě i v podnikání.

Uvědomit si, vyhodnotit, kde jsem nyní. Ano, ne vždy je to jednoduché a příjemné. Chce to odvahu podívat se a připustit si, že… :

 • Stojím křivě, mám divně vytočené koleno, povolenou tuhle část atd.
 • Peníze sice chci, ale vlastně se jich trochu bojím, protože mám takové a makové nastavení z dětství
 • Koukám na svoji situaci růžovými brýlemi a stále se sama před sebou omlouvám
 • Už jsem přeci jen něco dokázala a nejsem na stejném místě jako před 2, 5 lety
 • A spoustu a spoustu jiných.

Může to chvíli trvat, může to trvat měsíce i roky, postupně si připustit další a další. To je 1. krok.

 

Dál potřebujeme mít svůj cíl, sen, to, co chceme a PROČ to chceme. Třeba:

 • Chci stát rovně, nemít břicho, cítit si skvěle ve svém těle, být bez bolesti, věnovat se oblíbené aktivitě
 • Chci mít čas na své děti a dělat, co mě baví
 • Mít prostředky na cestování, na lístek do divadla, na pořízení si pěkných věcí, zdravější jídlo, kurzy a drobné radosti
 • Chci mít radost z toho, že pomáhám druhým a jsem za to náležitě finančně ohodnocená
 • Chci odletět na měsíc na Měsíc nebo se zašít na 3 měsíce k domorodcům do džungle či něco úplně jiného.

Super, paráda. Vědět, co chci a proč je 2. krok.

Víte přesně, co chcete? Nespokojili jste se s 1. rychlou odpovědí, kterou hlava-automat nabídla? S otřepanou a všeobecně přijatelnou frází? Zeptejte se sami sebe PROČ to chcete? A najděte odpověď. A ještě jednou znovu proč.

Jak se chcete cítit, až to bude? Co budete či nebude dělat, jíst, s kým budete, co budete zažívat? Napište si to. Fakt.

Já si to jen představovala a nic se nedělo. Pavel Říha si to napsal a má to. Třeba to není to hlavní (nejsem odborník na plnění přání), ale každopádně nic tím nepokazíte :-).

 

A teď potřebujeme ještě průvodce, strategii, mapu na cestu do cíle. Při cvičení ji za Vás vymyslí trenér. Ostatně mu za to platíte. On ji naplánuje, bude Vás doprovázet a pomáhat na cestě (to spolu zažíváme na lekcích zdravotního cvičení i na power platu). Na Vás je ji odcvičit, projít, propotit, zkrátka oddřít. Ale to znáte, ne? Vy se potíte a já dohlížím :-).

V podnikání i v životě tu cestu ukazuje kdekdo. Rodiče, okolí, chytré  knihy, kouč…. Často se stává, že je to přímo obří kopec dobře míněných rad. Ale chybí jim ten jednotící směr, zacílení, nadhled. Zkrátka nás vedou oklikou, přeskakují z místa na místo či dokonce opačným směrem.

 

Já jsem si pro svoje další období mapu či navigaci vybrala – knihu Z nuly na milion od Pavla Říhy. Chci své podnikání a tedy i svůj život posunout do další stanice. Konečně vím, jak se jmenuje. Asi není blízko, ale je tam krásně. A já se tam dostanu.

Knížka a Pavel mi pomohli, abych si určila cíl a proč, a dali mi návod, jak si vytvořit tu mojí konkrétní a podrobnější mapu, a já se po ní teď vydám. A pokud bych trochu bloudila, kniha Z nuly na milion bude trvalou pomocnicí, rádcem z nadhledu, abych se opět znovu našla. Ano, budu přelézat vysoké kopce, překonávat svoje pohodlí, pouštět se dolů, možná to bude vyžadovat i skok do neznáma, ale jo – dám to :-).

 

Pokud Vás myšlenka mapy na cestu zaujala, stáhněte si knihu Pavla Říhy Z nuly na milion. Stačí kliknout ZDE. Nyní zdarma. A možná, že se díky tomu dostanete i k myšlenkové mapě 😀

 

Komentáře
 • Dech jako cesta k pevnému bříšku

  Pokud chcete vědět, jak si obyčejným dechem pomoci k pevnému bříšku, klikněte na tlačítko

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky